Размер шрифта: A A A
Цвет сайта: A A A A
Чоп этиш учун

Toshkent davlat agrar universiteti Andijon filialida “Innovatsion g’oyalar yetakchisi” ko’krak nishoni tanlovida ishtirok etish uchun
o’tkazilgan tadbirlar to’g’risida


M A ‘ L U M O T

 

O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2018 yil
2 oktyabrdagi “Innovatsion g’oyalar yetakchisi” ko’krak nishonini ta’sis etish chora-tadbirlari to’g’risida”gi 786-son qaroriga muvofiq, 2019 yilning 1-15 mart kunlari Toshkent davlat agrar universiteti Andijon filialida “Innovatsion g’oyalar yetakchisi” ko’krak nishoni tanlovida ishtirok etish istagini bildirgan 10 nafarga yaqin yosh olimlar, professor-o’qituvchilar va  15 nafardan ortiq iqtidorli talabalar o’rtasida tanlovning I-bosqichi tashkil etildi.

Tanlovning  I-bosqichida ishtirok etish istagini bildirgan barcha nomzodlar O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2018 yil
2 oktyabrdagi “Innovatsion g’oyalar yetakchisi” ko’krak nishonini ta’sis etish chora-tadbirlari to’g’risida”gi 786-son qarori va ushbu qarorning 1-ilovasi bilan tasdiqlangan “Innovatsion g’oyalar yetakchisi” ko’krak nishoni to’g’risidagi Nizom bilan tanishtirildi.

Tanlovning I-bosqichida ishtirok etish istagini bildirgan nomzodlarning xujjatlari Nizom talablari asosida 2019 yilning
10 fevralidan 1 mart kunigacha qabul qilindi.

Tanlovning  I-bosqichida o’zlarining yangi innovatsion g’oyalari va texnologiyalari bilan jamoani tanishtirish maqsadida 20 nafardan ziyod ilmiy ishlanmalarini amaliyotga tatbiq etishga munosib hissa qo’shgan yosh olimlar, professor-o’qituvchilar va talabalar ishtirok etdilar.

  Tanlovning  I-bosqichida Toshkent davlat agrar universiteti Andijon filialining “O’simliklarni himoya qilish va fitopotologiya” kafedrasi assistenti O.Raxmatov, “Qishloq xo’jalik mashinalari va texnik servisni tashkil etish” kafedrasi assistentlari M.YUldasheva, R.Murodov, G.Mamadaliyeva va A.Abdumannopovlar, “O’simlikshunoslik” kafedrasi assistenti X.Jo’raeva, “O’simliklar va qishloq xo’jalik mahsulotlari karantini” kafedrasi mudiri X.Abdullaeva, “Dorivor o’simliklar” kafedrasi assistenti SH.Qosimovalar, shuningdek doktorantlardan D.Jonibekov, S.Soliyev,  magistrlardan M.Mamadaliyev, O.Tolibjonov, D.Dehqonovalar va talabalardan G.Usmonjo’jaeva, X.Soliyev, D.SHoimova, Z.SHaxobiddinov, X.Masardinov va boshqalar faol ishtirok etdilar.

Hozirigi kunda  “Innovatsion g’oyalar yetakchisi” ko’krak nishoni tanlovining II-bosqichida ishtirok etuvchi yosh olimlar, professor-o’qituvchilar va iqtidorli talabalarning xujjatlari rasmiylashtirilib, taqdim etishga tayyorlanmoqda.









 

 

Vazirlikning 2019 yil 5 yanvardagi 87-03-14-sonli xatiga 1-ilova

 

Toshkent davlat agrar universiteti Andijon filialida Vazirlar Mahkamasi huzuridagi "El-yurt umidi" jamg’armasi tanlovlarida malaka oshirish, stajirovka hamda doktorantura tanlovida ishtirok etish uchun tavsiya etilgan

o’qituvchilar to’g’risida

 

M A L U M O T

 

Tavsiya

etayotgan

OTM

Nomzod

F.I.SH.

Egallab turgan lavozimi (yoki o’quv kursi)

Tug’ilgan

sanasi

Ta’lim dasturi turi (magistratura, doktorantura, malaka oshirish, stajirovka)

Xorijda rejalashtirilayotgai ta’lim olish bilan
bog’liq ma’lumotlar

Xorijiy til bo’yicha
xalkaro sertifikat

Nomzodning

aloqa

ma’lumotlari

Xorijiy xamkor ta’lim yoki ilmiy muassasa nomi

Davlati

Ta’lim

yo’nali

shi

Tor

mutaxas

sisligi

Ta’lim

olish

muddati

Ta’lim

tili

TOEFL, IELTS va boshqa

Ball

Amal

qilish

muddati

Tel.

raqami

E-mail

1)        

TDAU Andijon filiali

Mamatov Ravshanbek Rus tilitamovich

Katta o’qituvchi

05.12.1985

stajirovka

Dortmund texnika universiteti

Germaniya

qishloq xo’jaligi

Pedagogika. Psixologiya

2019 yil iyun-avgust

nemis tili

+

56

2020

+99891 6030585

ravshanbek-mamatov@mail.ru

2)        

TDAU Andijon filiali

Mirzaeva

Saidaxon Abdusalomovna

Dotsent

20.09.1966

Malaka oshirish

Kuban davlat agrar universiteti

Rossiya

Qishloq xo’jaligi

O’simliklar-ni ximoya qilish

2019 yil, mart-may

Rus tili

-

-

-

+99894 1736334

Mirzaeyva_1966@ mail.ru

3)        

TDAU Andijon filiali

Raxmatov

Oxunjon Soibjonovich

Assistent

01.01.1990

Malaka oshirish

Seul universiteti

Janubiy Koreya

Qishloq xo’jaligi

O’simliklar-ni himoya qilish

2019 yil, iyun-iyul

Ingliz tili

-

-

-

+99893 6907190

Oxunjon.raxmatov9090@mail.ru

4)        

TDAU Andijon filiali

Rustamova Dilsaboxon Djuraevna

katta o’qituvchisi

12.01.1974

Malaka  oshirish

Plovdiv agrar universiteti

Bolgariya

iqtisodiyot

Qishloq xo’jaligi iqtisodiyoti

2019 yil oktyabr

ingliz tili

-

-

-

+99894 6121669

dilbo@ mail.ru

5)        

TDAU Andijon filiali

Toshxonov Lochinbek Tursunboyevich

O’qituvchi

20.02.1988

Doktorantura

York universiteti

Buyuk Britaniya

Qishloq xo’jaligi

Ingliz tili filologiyasi

2020-2021

yillar

Ingliz tili

-

-

-

+99899 9759548

lochin@i nbox.ru

6)        

TDAU Andijon filiali

Matkarimova Gulshanoy Axmadjonovna

O’qituvchi

25.11.1969

Malaka oshirish

Michigan universiteti

AQSH

Qishloq xo’jaligi

Ingliz tili filologiyasi

2020-2021

yillar

Ingliz tili

-

-

-

+99893 2500691

Gulshanoy_matkarimova@bk.ru

7)        

TDAU Andijon filiali

Usmonova SHoiraxon Ro’ziyevna

O’qituvchi

25.11.1969

Malaka oshirish

Oxayo universiteti

AQSH

Qishloq xo’jaligi

Ingliz tili filologiyasi

2020-2021

yillar

Ingliz tili

-

-

-

+99893 4408675

shoir***@bk.ru

8)        

TDAU Andijon filiali

Mamajonov Akramjon Turgunovich

Katta o’qituvchi

12.06.1969

Stajirovka

Sankt-Peterburg iqtisodiyot universiteti

Rossiya

Qishloq xo’jaligi

Buxgalteriya hisobi

2019 yil, sentyabr -oktyabr

Rus tili

-

-

-

+99893 4146912

-

 

 

 

 

9)

TDAU Andijon filiali

Qambarov Adxamjon Meliboyevich

Katta o’qituvchi

20.07.1974

Malaka oshirish

Sankt-Peterburg davlat agrar universiteti

Rossiya

Qishloq xo’jaligi

Pedagogika, psixologiya

2019 yil, mart-may

Rus tili

-

-

-

+99890 6234181

Psixolog man74@mail.ru

 

 

10)

TDAU Andijon filiali

Sobirov
Otabek

O’qituvchi

19.07.1976

Doktorantura

York universiteti

Kanada

Filologiya

Filologiya

2019-2020 yillar

Ingliz tili

-

-

-

+99894 4354478

Osobirov @yahoo. com

 

 

11)

TDAU Andijon filiali

YUldashev
Botirali Toshbaevich

Katta o’qituvchi

18.03.1965

Malaka oshirish

Sankt-Peterburg iqtisodiyot universiteti

Rossiya

Qishloq xo’jaligi

Statistika

2019 yil, sentyabr

Rus tili

-

-

-

+99899 4303369

Botirali65@mail.ru

 

 

12)

TDAU Andijon filiali

Mirzaitova Muqaddamxon Kamildjanovna

assistent

29.09.1972

Malaka oshirish

Timiryazev nomli agrar  universiteti

Rossiya

Qishloq xo’jaligi

O’simliklar-ni ximoya qilish

2019 yil, sentyabr

Rus tili

-

-

-

+99890 2167229

Ms.mirzaitova@mail. ru

 

 

13)

TDAU Andijon filiali

Siddiqova Nodira Kamildjanovna

Katta o’qituvchi

26.05.1968

Malaka oshirish

Kuban davlat agrar universiteti

Rossiya

Qishloq xo’jaligi

O’simliklar-ni ximoya qilish

2019 yil, mart-may

Rus tili

-

-

-

+99893 4196826

siddikova1968@mail.ru

 

 

14)

TDAU Andijon filiali

Juraeva Qunduzxon Turg’unboyevna

Assistent

01.10.1966

Stajirovka

Sankt-Peterburg iqtisodiyot universiteti

Rossiya

Qishloq xo’jaligi

O’simlikshunoslik

2019 yil, mart-aprel

Rus tili

-

-

-

+99890 34718444

Qunduzxon1965@mailru

 

 

15)

TDAU Andijon filiali

Qodirova
Gulbaxor Turdiyevna

Uslubchi

10.12.1975

Malaka oshirish

Seul universiteti

Janubiy Koreya

Filologiya

Filologiya

2019-2020 yillar

Ingliz tili

-

-

-

+99894 4348585

gulbaxorqodirova     78 @gmail. com

 

 

16)

TDAU Andijon filiali

O’sarov
Xamidullo Saydullo o’
g’li

Assistent

28.09.1991

Stajirovka

Piza universiteti

Italiya

Qishloq xo’jaligi

Fizika

2019 yil, mart

Ingliz tili

-

-

-

+99899 9002891

fizxamidullo@ mail.ru

 

 

17)

TDAU Andijon filiali

Abdumalikov Ulug’bek Ibroximjon o’gi

Assistent

13.11.1992

Stajirovka

Vaynshtefen-Trizdorf amaliy fanlar universiteti

Germaniya

Qishloq xo’jaligi

Injener-mexanik

2019 yil, mart

Nemis tili

-

-

-

+99894 4324612

ulugbek.abdumalikov.92@ bk.ru

 

 

18)

TDAU Andijon filiali

Nabiyeva
Gulbaxor Odilovna

Assistent

26.03.1976

Malaka oshirish

Sankt-Peterburg davlat  agrar universiteti

Rossiya

Qishloq xo’jaligi

Fizika

2019 yil, mart

Rus tili

-

-

-

-

-

 

 

19)

TDAU Andijon filiali

Abdurazzaqov Marufjon Mirzaaxmato-vich

Assistent

26.06.1983

Malaka oshirish

Vrotslav atrof- muhit va tabiiy fanlar universiteti

Polsha

Qishloq xo’jaligi

Ekologiya va atrof-muhit muhofazasi

2019 yil, iyul- avgust

Rus tili

-

-

-

+99890 6429900

abdurazzaqovmarufjon@ mail.ru

 

 

20)

TDAU Andijon filiali

Satiboldiyeva Zeboxon SHux-ratillaevna

Assistent

27.08.1990

Stajirovka

Krasnodar davlat agrar universiteti

Rossiya

Qishloq xo’jaligi

O’rmonchilik

2019 yil, iyul- avgust

Rus tili

-

-

-

+99890 2163732

Satibadiyevazebo 90@bk.ru

 

 

21)

TDAU Andijon filiali

Samatov
Nematjon Axmatovich

Dotsent

23.11.1963

Malaka oshirish

Sankt-Peterburg davlat  agrar universiteti

Rossiya

Qishloq xo’jaligi

Energetika (Qishloq xo’jaligini elektrlash-tirish)

2020 yil, oktyabr-dekabr

Rus tili

-

-

-

+99895 2035847

 

 

 

22)

TDAU Andijon filiali

Qoraboyev Anvarjon Nematjonovich

Dotsent

29.12.1959

Malaka oshirish

Rossiya davlat agrar universiteti

Rossiya

Qishloq xo’jaligi

 

2020 yil, oktyabr-dekabr

Rus tili

-

-

-

-

-

 

 

23)

TDAU Andijon filiali

Maxmudov Abdulatip

Dotsent

12.06.1954

Stajirovka

Rossiya davlat agrar universiteti

Rossiya

Qishloq xo’jaligi

-

2020 yil, oktyabr-dekabr

Rus tili

-

-

-

-

 

 

-

-

 

24)

TDAU Andijon filiali

Bo’stonova Surayyo Soliyevna

Assistent

18.04.1971

Malaka oshirish

Temiryazov qishloq xo’jalik akademiyasi

Rossiya

Qishloq xo’jaligi

Biologiya

2019 yil, mart

Rus tili

-

-

-

+99897 5833932

asadillonematjonov@gmail. com

 

25)

TDAU Andijon filiali

Qosimova SHairaxon Mirzaxamitov-na

Assistent

18.04.1971

Malaka oshirish

Temiryazov qishloq xo’jalik akademiyasi

Rossiya

Qishloq xo’jaligi

Biologiya

2019 yil, aprel

Rus tili

-

-

-

+99890 2115658

qosimovashoiraxon@ mail. com

 

26)

TDAU Andijon filiali

Baratova Moxidil Raximovna

dotsent

06.07.1973

Malaka oshirish

Temiryazov qishloq xo’jalik akademiyasi

Rossiya

Qishloq xo’jaligi

kimyogar

2019 yil, may

Rus tili

-

-

-

+99890 5400880

Moxidil0607@ jmail.ru

27)

TDAU Andijon filiali

Nabiyev Baxtiyor Nosirovich

Assistent

17.03.1981

Malaka

oshirish

Koreya agrar universiteti

Janubiy Koreya

Urug’chilik va selektsiya

Urug’chilik va selektsiya

2019 yil, may-iyun

Kores tili

-

-

-

+99890 5732355

Baxtiyor.uzb90@mail. ru

 

28)

TDAU Andijon filiali

Egamberdiyeva Barnoxon Gulomjonovna

Assistent

19.06.1976

Malaka

oshirish

Lomonosov nomli

Moskva davlat universiteti

Rossiya

Matematika tahlili bo’yicha

ekonometrika

2019 yil. noyabr-dekabr

Rus tili-ingliz tili

-

-

-

+99891 4883338

barno.egamberdieva@mail. ru

 

29)

TDAU Andijon filiali

Juraeva Xurmatoy Rafikjanovna

Assistent

04.04.1984

Malaka

oshirish

Kanada qishloq xo’jaligi instituti

Kanada

Paxtachi-lik

Qishloq xo’jaligi

2019 yil, may

Ingliz tili

-

-

-

+99890 2694485

Khurmatoyjurayeva@ gmail. com

 

30)

TDAU Andijon filiali

Abdumalikov Ulug’bek Ziyodilla o’g’li

Assistent

20.07.1990

Stajirovka

Vaynshtefen-Triyoyozdorf amaliy fanlar universiteti

Germaniya

Selektsiya

Qishloq xo’jaligi

2019 yil may

Nemis tili

-

-

-

+99891 6107090

Ulugbek.uzb90@mail. ru

 

31)

TDAU Andijon filiali

Mirzaev Otabek Xusanovich

Assistent

01.14.1987

Stajirovka

Seul universiteti

Janubiy Koreya

Ijtimoiy gumanitar fanlar o’qitish metodi-kasi

Ma’naviyat  asoslari

2019 yil mart-aprel

Ingliz tili, Koreys tili

-

-

-

+99893 2438777

Deputatuzbotabek87@mail. ru

 

 

 

32)

TDAU Andijon filiali

To’raboyeva YAyraxon Rustamjonovna

Assistent

23.03.1985

Stajirovka

Lomonosov nomidagi Moskva davlat universiteti

Rossiya

Tarix

Etnografiya

2019 yil sentyabr-oktyabr

Rus tili

-

-

-

+99890 1433507

tyayraxon@mail.ru

33)

TDAU Andijon filiali

Komolova Faridaxon Qodirjonovna

Assistent

31.03.1985

Malaka

oshirish

Lomonosov nomidagi Moskva davlat universiteti

Rossiya

Tarix

Umumiy tarix

2019 yil sentyabr-oktyabr

Rus tili

-

-

-

+99891 1601221

-

34)

TDAU Andijon filiali

Axmedova Umidaxon Maripjanovna

Assistent

20.10.1977

Malaka

 oshirish

Lomonosov nomidagi Moskva davlat universiteti

Rossiya

Tarix

Vatan tarix

2019 yil may-iyun

Rus tili

-

-

-

+99890 5431325

-

35)

TDAU Andijon filiali

O’rinboyeva Gulchexra SHokirovna

Dotsent

14.12.1976

Malaka

 oshirish

Latviya tabiy fanlari va texnologiya-lari universiteti

Latviya

Qishloq xo’jaligi

O’simlikshu-noslik

2019 yil may-iyun

Ingliz tili

-

-

-

+99891 1768813

gulchehraurunboyeva@ gmail. com

36)

TDAU Andijon filiali

Uraimov Tojiddin

Dotsent

24.11.1947

Malaka

oshirish

Kuban davlat agrar universiteti

Rossiya

Qishloq xo’jaligi

Agrokimyo-tuproqshunos-lik

2019 yil, may

Rus tili

-

-

-

+99890 5257577

Uraimov_ 47@mail.ru

37)

TDAU Andijon filiali

Sulaymonov Inomjon Jamoldinovich

Katta o’qituvchi

17.12.1966

Malaka

oshirish

Stavropol agrar universiteti

Rossiya

Qishloq xo’jaligi

Agrokimyo-tuproqshunos-lik

2019 yil, noyabr dekabr

Rus tili

-

-

-

+99891 6165713

Inomjon_1966@mail.ru

38)

TDAU Andijon filiali

YAkubov Farux Kamiljonovich

Assistent

17.12.1989

Doktorantura

Vaynshtefen-Triyoyozdorf amaliy fanlar universiteti

Germaniya

Qishloq xo’jaligi

Qishloq xo’jaligi iqtisodiyoti

2019 yil sentyabr

Nemis tili

-

-

-

+99897 4554505

Fara0900@mail.ru

39)

TDAU Andijon filiali

Tagaev Abdullajon Maxamatovich

assistent

26.03.1960

Malaka

oshirish

Qozon davlat agrar universiteti

Rossiya

Qishloq xo’jaligi

O’simlikshu-noslik

2019 yil may-iyun

Rus tili

-

-

-

+99893 2521898

Abdullajon_tagayev@mail.ru

40)

TDAU Andijon filiali

Qodirov Odiljon Salomjonovich

Katta o’qituvchi

06.06.1965

Malaka

 oshirish

Stavropol davlat agrar universiteti

Rossiya

Qishloq xo’jaligi

O’simlikshu-noslik

2019 yil sentyabr-oktyabr

Rus tili

-

-

-

+99894 1085348

Qodirov_65@gmail.ru

 

 

 

 

 

Toshkent davlat agrar universiteti Andijon filialida “O’zbekiston ayollarining 100 ta eng yaxshi innovatsion loyihasi” tanlovida ishitirok etish istagini bildirgan professor-o’qituvchilar, yosh olimlar, iqtidorli talabalar to’g’risida

   

 M A ‘ L U M O T

 

 

 T/r

Talabgorlarning

familiyasi, ismi va sharifi

Tanlovga taqdim etayotgan ilmiy
loyiha mavzusi

Talabgorlarning ilmiy darajasi, ilmiy unvoni

Talabgorning ish joyi (kafedra, bo’lim, dekanat va boshqalar)

Talabgorning telefon raqami

Agrobiologiya fakulteti

1.

Urunbaeva Gulchexraxon

Sug’orish murakkab, kam samarali joylarda anordan yuqori hosil olish, olingan mahsulotlarni qayta ishlash, qator oralaridan foydalanishni tashkil etish

q.x.f.n., dotsent

Dehqonchilik va melioratsiya

+998-91-176-88-13

2.

Jo’raeva Xurmatoy,

Qo’ldasheva Zilolaxon   

SHolining o’rtapishar navlarini ko’chat usulida yetishtirishning  ekish me’yori, sxemasi, muddati va  ko’chat sonini  hosildorlikka ta’siri

assistent,
talaba

Dehqonchilik va melioratsiya

+998-90-269-44-85,

+998-91-492-24-57

3.

Xadjaeva Nodiraxon

Murakkab relefli maydonlarda noan’anaviy sug’orish texnikasi va texnologiyalarining maqbul ko’satkichlarini aniqlash va qo’llash

assistent

Dehqonchilik va melioratsiya

+998-91-616-51-97

4.

Xoldarova Dilfuzaxon

Soyadan yuqori va sifatli hosil yetishtirishda resurstejamkor texnologiyalarni takomillashtirish

assistent

O’simlikshunoslik

+998-91-480-86-87

5.

Atabaeva Ma’muraxon

G’o’zadan yuqori va sifatli paxta hosili yetishtirishda resurstejamkor texnologiyalarni takomillashtirish

assistent

O’simlikshunoslik

+998-90-626-40-08

6.

SHoimova Dilshodaxon

Mosh ekadigan innovatsion seyalkani yaratish

talaba

O’simlikshunoslik

+998-99-326-97-06

7.

YUldasheva Matlubaxon

O’rmon xo’jalik plantatsiyalarida yerlarni tayyorlash uchun kombinatsiyalashgan  agregat konstruktsiyasini yaratish

assistent

Qishloq xo’jalik mashinalari va texnik servisni tashkil etish

+998-91-490-76-36

8.

Mamadaliyeva Gulxayo,

Turdiyeva Madinaxon

Qishloq xo’jalik ekinlari uchun qo’ng’ir ko’mir mahsulotidan ximoya qiluvchi, mulchalovchi va noan’anaviy o’g’it sifatida foydalanish hamda uni mexanizatsiyalash

assistentlar

 

Qishloq xo’jalik mashinalari va texnik servisni tashkil etish

+998-99-909-76-27,

+998-99-907-91-70

 

 

Fakultet bo’yicha jami:

8 ta loyiha

 

 

 

O’simliklar himoyasi va agrokimyo fakulteti

1.

Raxmonova Guljamol

Feramon tutqich ma’lumotlari asosida ko’sak qurti sonini aniqlash usulini takomillashtirish

assistent

O’simliklar va qishloq xo’jalik mahsulotlari karantini

+998-91-288-58-82

2.

Usmonxo’jaeva Gavxaroy

Intensiv olma bog’larda tarqalgan o’simlik shiralariga qarshi kurashda entomofaglarning roli

talaba

O’simliklar va qishloq xo’jalik mahsulotlari karantini

+998-94-566-28-45

3.

YUsupova Maxpuzaxon,

Abdulxodiyeva Zyodaxon

Farg’ona vodiysi sharoitida g’o’za-g’alla navbatlab ekish tizimida zararli organizmlarga qarshi uyg’unlashgan kurash tizimini ishlab chiqish

q.x.f.d., professor,

talaba

O’simliklar va qishloq xo’jalik mahsulotlari karantini

+998-91-478-51-95

+998-90-623-32-05

 

4.

Mirzaeva Saidaxon

Andijon viloyati sharoitida qishloq xo’jalik ekinlarini zararli organizmlardan himoya qilishni takomillash-tirish hamda innovatsion o’quv kurslari va tadbirkorlik sohasini rivojlantirish bo’yicha biznes reja

q.x.f.n., dotsent

O’simliklarni himoya qilish va qishloq xo’jalik fitopotologiyasi

+998-94-173-63-34

5.

Turdiyeva Dilfuzaxon

Andijon viloyatida bug’doy ekinlarining kasalliklari va ularga qarshi kurash choralarini takomillashtirish

assistent

O’simliklarni himoya qilish va qishloq xo’jalik fitopotologiyasi

+998-93-706-61-88

6.

Numonova Dilrabo

Sug’oriladigan yerlarda qand lavlagining takroriy ekin sifatida ekishning samaradorligi

assistent

Agrokimyo va tuproqshunoslik

+998-90-527-86-03

7.

Rustamova Dilsabo

Uy sharoitida qo’ziqorin yetishtirish biznes rejasi

i.f.n., dotsent

Agrobiznes va investitsion faoliyat

+998-90-188-47-57

8.

Tillaboyeva Feruzaxon

Formirovaniye metodov  gruppovoy  rabotы s     uchaщimisya obщeobrazovatelnыx shkol  dlya razvitiya logicheskogo mыshleniya

assistent

Tillar

+998-90-624-88-52

9.

Majidova Zulayxo

Tez va oson xorijiy til o’rgatishning samarali usullari

assistent

Tillar

+998-93-254-38-84

 

Fakultet bo’yicha jami:

9 ta loyiha

 

 

 

O’rmon xo’jaligi va meva-sabzavotchilik fakulteti

1.

Sotvoldiyeva Zeboxon

Ko’kalamzorlashtirishda doim yashil ko’p yillik dorivor razmarin va lavanda o’simligidan keng foydalanish hamda ularning ko’chatchiligini tashkil etish

assistent

O’rmonchilik

+998-90-216-32-31

2.

Nabiyeva Nargizaxon

Manzarali va noyob mevali daraxt va buta o’simliklari urug’chiligi va ko’chatchiligining intensiv texnologiyalarini ishlab chiqish

assistent

O’rmonchilik

+998-90-216-37-31

3.

Qosimova SHoiraxon

Andijon viloyati xududiga tog’ rayxoni dorivor o’simligini moslashtirish va ko’chatchiligini ishlab chiqarishga tadbiq etish biznes rejasi

assistent

Dorivor o’simliklar

+998-90-211-56-68

4.

No’monova Nazokatxon

Tabiiy holda tarqalgan kovul (Capparis Spinosa L) o’simligini Andijon viloyatiga reintroduktsiya qilish asosida ko’chatchiligini rivojlantirish va maxalliy xom ashyo bazasini ko’paytirish

assistent

Dorivor o’simliklar

+998-90-216-26-85

5.

Ikromova Muqaddamxon

Dunyo fitochoyi, Essel forte va O’zbekiston shifobaxsh damlamalarining jigar zararlanishida moddalar va energiya almashinuvini me’yorlashtirilishiga ta’siri 

b.f.n., dotsent

Meva-sabzavotchilik va uzumchilik

+998-90-573-96-55

6.

Kimsanova Xolidaxon,

Xatamova Xamidaxon

Kuzgi bug’doyni ekish usullarini o’g’itlash tizimini takomillashtirish asosida tuproq unumdorligini oshirish hamda yuqori va sifatli don hosili olish agrotexnika elementlarini ishlab chiqish

assistentlar

Meva-sabzavotchilik va uzumchilik

+998-90-380-43-93,

+998-94-564-17-44

7.

Soliyeva Madinaxon

Plyonka ostida ipak qurti boqishda innovatsion texnologiyadan foydalanish

assistent

Qishloq xo’jalik mahsulotlarini saqlash va qayta ishlash

+998-91-161-61-88

8.

Turdiyeva Feruzaxon

O’zbekiston markaziy mintaqasida barg salat (Lactuca sativa var. cripa) navlarini tanlash va yetishtirish texnologiyasi elementlarini ishlab chiqish

assistent

Qishloq xo’jalik mahsulotlarini saqlash va qayta ishlash

+998-97-999-61-86

9.

Usmonova Saidaxon

Arioksipropargilli geterotsiklik aminlar asosida 1,2,3-triazollar sintezi va ularning kimyoviy xossalari va uning biologik faolligini o’rganish

katta o’qituvchi

Fizika va kimyo

+998-91-601-48-04

 

Fakultet bo’yicha jami:

9 ta loyiha

 

 

 

 

Filial bo’yicha hammasi:

26 ta loyiha

 

 

 

 

 

 

 

 

Ilmiy ishlar va innovatsiyalar

  bo’yicha direktor o’rinbosari:                                                           U.SH.Ballasov

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Toshkent davlat agrar universiteti Andijon filialida “O’zbekiston ayollarining 100 ta eng yaxshi innovatsion loyihasi” tanlovida ishitirok etish istagini bildirgan professor-o’qituvchilar, yosh olimlar, iqtidorli talabalar to’g’risida

    

 M A ‘ L U M O T

 

 

 T/r

Talabgorlarning

familiyasi, ismi va sharifi

Tanlovga taqdim etayotgan ilmiy
loyiha mavzusi

Talabgorlarning ilmiy darajasi, ilmiy unvoni

Talabgorning ish joyi (kafedra, bo’lim, dekanat va boshqalar)

Talabgorning telefon raqami

Agrobiologiya fakulteti

1.

Urunbaeva Gulchexraxon

Sug’orish murakkab, kam samarali joylarda anordan yuqori hosil olish, olingan mahsulotlarni qayta ishlash, qator oralaridan foydalanishni tashkil etish

q.x.f.n., dotsent

Dehqonchilik va melioratsiya

+998-91-176-88-13

2.

Jo’raeva Xurmatoy,

Qo’ldasheva Zilolaxon  

SHolining o’rtapishar navlarini ko’chat usulida yetishtirishning  ekish me’yori, sxemasi, muddati va  ko’chat sonini  hosildorlikka ta’siri

assistent,
talaba

Dehqonchilik va melioratsiya

+998-90-269-44-85

3.

Xadjaeva Nodiraxon

Murakkab relefli maydonlarda noan’anaviy sug’orish texnikasi va texnologiyalarining maqbul ko’satkichlarini aniqlash va qo’llash

assistent

Dehqonchilik va melioratsiya

+998-91-616-51-97

4.

Xoldarova Dilfuzaxon

Soyadan yuqori va sifatli hosil yetishtirishda resurstejamkor texnologiyalarni takomillashtirish

assistent

O’simlikshunoslik

+998-91-480-86-87

5.

Atabaeva Ma’muraxon

G’o’zadan yuqori va sifatli paxta hosili yetishtirishda resurstejamkor texnologiyalarni takomillashtirish

assistent

O’simlikshunoslik

+998-90-626-40-08

6.

SHoimova Dilshodaxon

Mosh ekadigan innovatsion seyalka

talaba

O’simlikshunoslik

+998-99-326-97-06

7.

Mirxomidova Nodiraxon

 

assistent

Qishloq xo’jaligi ekinlari genetikasi, selektsiyasi va urug’chiligi

+998-91-614-10-41

8.

Abduraxmonova Anoraxon

 

assistent

Qishloq xo’jaligi ekinlari genetikasi, selektsiyasi va urug’chiligi

+998-90-146-90-88

9.

YUldasheva Matlubaxon

O’rmon xo’jalik plantatsiyalarida yerlarni tayyorlash uchun kombinatsiyalashgan  agregat konstruktsiyasini yaratish

assistent

Qishloq xo’jalik mashinalari va texnik servisni tashkil etish

+998-91-490-76-36

10.

Mamadaliyeva Gulxayo,

Turdiyeva Madinaxon

Qishloq xo’jalik ekinlari uchun qo’ng’ir ko’mir mahsulotidan ximoya qiluvchi mulchalovchi va noan’anaviy o’g’it sifatida foydalanish hamda uni mexanizatsiyalash

assistentlar

 

Qishloq xo’jalik mashinalari va texnik servisni tashkil etish

+998-99-909-76-27,

+998-99-907-91-70

 

11.

To’raboyeva YAyraxon

 

katta o’qituvchi

Gumanitar fanlar

+998-93-416-12-65

12.

Abdullaeva Arofatxon

 

assistent

Gumanitar fanlar

+998-90-230-34-79

13.

Egamberdiyeva Barnoxon

 

assistent

Axborot texnologiyalari va matematika

+998-91-488-33-38

14.

Qulmatova Buoyshaxon

 

assistent

Axborot texnologiyalari va matematika

+998-91-606-97-78

 

Fakultet bo’yicha jami:

14 ta loyiha

 

 

 

O’simliklar himoyasi va agrokimyo fakulteti

1.

Raxmonova Guljamol

Feramon

assistent

O’simliklar va qishloq xo’jalik mahsulotlari karantini

+998-91-288-58-82

2.

Usmonxo’jaeva Gavxaroy

Intensiv olma bog’larda tarqalgan o’simlik shiralariga qarshi kurashda entomofaglarning roli

talaba

O’simliklar va qishloq xo’jalik mahsulotlari karantini

+998-94-566-28-45

3.

YUsupova Maxpuzaxon,

Abdulxodiyeva Zyodaxon

Farg’ona vodiysi sharoitida g’o’za-g’alla navbatlab ekish tizimida zararli organizmlarga qarshi uyg’unlashgan kurash tizimini ishlab chiqish

q.x.f.d., professor,

talaba

O’simliklar va qishloq xo’jalik mahsulotlari karantini

+998-91-478-51-95

+998-90-623-32-05

 

4.

Mirzaeva Saidaxon

Andijon viloyati sharoitida qishloq xo’jalik ekinlarini zararli organizmlardan himoya qiligshni takomillashtirish hamda innovatsion o’quv kurslari va tadbirkorlik sohasini rivojlantirish bo’yicha biznes reja

q.x.f.n., dotsent

O’simliklarni himoya qilish va qishloq xo’jalik fitopotologiyasi

+998-94-173-63-34

5.

Turdiyeva Dilfuzaxon

Andijon viloyatida bug’doy ekinlarining kasalliklari va ularga qarshi kurash choralarini takomillashtirish

assistent

O’simliklarni himoya qilish va qishloq xo’jalik fitopotologiyasi

+998-93-706-61-88

6.

Numonova Dilrabo

Sug’oriladigan yerlarda qand lavlagining takroriy ekin sifatida ekishning samaradorligi

assistent

Agrokimyo va tuproqshunoslik

+998-90-527-86-03

7.

Karimova Gulbaxor

 

katta o’qituvchi

Agrosanoatda buxgalteriya hisobi

+998-91-497-74-50

8.

Raxmonova Barnoxon

 

katta o’qituvchi

Agrobiznes va investitsion faoliyat

+998-91-612-32-69

9.

Rustamova Dilsabo

Uy sharoitida qo’ziqorin yetishtirish biznes rejasi

i.f.n., dotsent

Agrobiznes va investitsion faoliyat

+998-90-188-47-57

10.

Tillaboyeva Feruzaxon

Formirovaniye metodov  gruppovoy  rabotы s     uchaщimisya obщeobrazovatelnыx shkol  dlya razvitiya logicheskogo mыshleniya

assistent

Tillar

+998-90-624-88-52

11.

Majidova Zulayxo

 

assistent

Tillar

+998-93-254-38-84

12.

Alijonova Maxbubaxon

 

assistent

Pedagogika, psixologiya va jismoniy tarbiya

+998-90-142-83-82

 

Fakultet bo’yicha jami:

12 ta loyiha

 

 

 

O’rmon xo’jaligi va meva-sabzavotchilik fakulteti

1.

Sotvoldiyeva Zeboxon

Ko’kalamzorlashtirishda doim yashil ko’p yillik dorivor razmarin va lavanda o’simligidan keng foydalanish hamda ularning ko’chatchiligini tashkil etish

assistent

O’rmonchilik

+998-90-216-32-31

2.

Nabiyeva Nargizaxon

Manzarali va noyob mevali daraxt va buta o’simliklari urug’chiligi ko’chatchiligining intensiv texnologiyalarini ishlab chiqish

assistent

O’rmonchilik

+998-90-216-37-31

3.

Qosimova SHoiraxon

Andijon viloyati xududiga tog’ rayxoni dorivor o’simligini moslashtirish va ko’chatchiligini ishlab chiqarishga tadbiq etish biznes rejasi

assistent

Dorivor o’simliklar

+998-90-211-56-68

4.

No’monova Nazokatxon

Tabiiy holda tarqalgan kovul (Capparis Spinosa L) o’simligini Andijon viloyatiga reintroduktsiya qilishi asosida ko’chatchiligini rivojlantirish va maxalliy xom ashyo bazasini ko’paytirish

assistent

Dorivor o’simliklar

+998-90-216-26-85

5.

Ikromova Muqaddamxon

Dunyo fitochoyi, Essel forte va O’zbekiston shifobaxsh damlamalarining jigar zararlanishida moddalar va energiya almashinuvini me’yorlashtirilishiga ta’siri 

b.f.n., dotsent

Meva-sabzavotchilik va uzumchilik

+998-90-573-96-55

6.

Soliyeva Madinaxon

Plyonka ostida ipak qurti boqishda innovatsion texnologiyadan foydalanish

assistent

Qishloq xo’jalik mahsulotlarini saqlash va qayta ishlash

+998-91-161-61-88

7.

Turdiyeva Feruzaxon

O’zbekiston markaziy mintaqasida barg salat (Lactuca sativa var. cripa) navlarini tanlash va yetishtirish texnologiyasi elementlarini ishlab chiqish

assistent

Qishloq xo’jalik mahsulotlarini saqlash va qayta ishlash

+998-97-999-61-86

8.

Egamberdiyeva SHaxnozaxon

 

t.f.f.d. (PhD)

Elektr energiyasi, gidrotexnika inshootlari va nasos stantsiyalaridan foydalanish

+998-9

9.

Usmonova Saidaxon

Arioksipropargilli geterotsiklik aminlar asosida 1,2,3-triazollar sintezi va ularning kimyoviy xossalari va uning biologik faolligini o’rganish

katta o’qituvchi

Fizika va kimyo

+998-91-601-48-04

 

Fakultet bo’yicha jami:

9 ta loyiha

 

 

 

 

Filial bo’yicha hammasi:

36 (32) /17

-

-

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 

O’rmon xo’jaligi va meva-sabzavotchilik fakulteti (XATAMOV S.)

 O’rmonchilik (Qo’ziboyev SH.)

1.

Sotvoldiyeva Zeboxon

 

assistent

topshirdi -

2.

Nabiyeva Nargiza

 

assistent

topshirdi -

Dorivor o’simliklar (Rustamova G.)

1.

Qosimova SHoiraxon

 

assistent

-

2.

No’monova Nazokatxon

 

 

topshirdi

 Meva-sabzavotchilik va uzumchilik (Abdullaev I.)

1.

Ikromova Muqaddam

 

b.f.n., dotsent

topshirdi

2.

Soliyeva Madina

 

 

-

Qishloq xo’jalik mahsulotlarini saqlash va qayta ishlash (Mirzaev R.)

1.

Turdiyeva Feruza

 

assistent

-

 Elektr energiyasi, gidrotexnika inshootlari va nasos stantsiyalaridan foydalanish (Samatov N.)

1.

Egamberdiyeva SHaxnoza

 

 

-

Fizika va kimyo (Xakimov P.)

1.

Usmonova Saidaxon

 

katta o’qituvchi

topshirdi -

 

Jami:

 

 

36 (32) /17


 


Белгиланган матнни тинглаш учун қуйидаги тугмани босинг Powered by GSpeech